Jdi na obsah Jdi na menu

Události 2015

05.07.2015    NOVÉ 

Hurá na prázdniny a dovolenou!

Vážení příznivci a fandové inline hokeje. Oficiální inline hokejová sezóna je u konce. Dovolte mi tedy popřát všem, kteří nám pomáhají a pomáhali v našem snažení o popularizaci inline hokeje. Krásné léto a prázdniny !

Načerpejte nové síly do další mnohdy nevděčné, ale krásné práce okolo inline hokeje.

img_0383.jpg

 

24.06.2015

LVI Z BŘECLAVI OBHÁJILI TITUL PO DRUHÉ V ŘADĚ !

breclav.jpg

Hráči vítězné IHC Břeclav v sezóně 2015:

Gabriška Michal, Lechner Ondřej, Klimovič Jakub, Hrbatý Filip, Lenkovič Radim, Schweitzer Albert, Göndör Marek, Papp Marek, Adazaj Adam, Matůsek Oldřich, Miškefír Petr, Abrham Milan, Šmída Sebastian, Jurička Jan, Král Filip

Břeclavští inline hokejisté přepisují historii první Olomoucké inline hokejové ligy. Jako první tým v historii dokázali obhájit ligové vítězství po druhé za sebou. V letošní sezóně nebyla pro Břeclav obhajoba titulu tak jednoduchá jako vítězství v ročníku 2014. Zatím co před rokem šli Lvi do závěrečného kola jako jistí vítězové, letos museli o titul bojovat až do posledního kola. Díky tomu bylo o atraktivitu závěrečného turnaje postaráno. V přímém souboji v posledním zápase jedenáctého kola vyzvali IHC BŘECLAV hráče IHC Eagles Olomouc B. Ve velice vyrovnaném a bojovném utkání, které sneslo extraligové parametry nakonec přetlačili Břeclavští borce z Hanácké metropole 6:5. ( 1.čtvrt. Břecl. vs Ol. 1:1, 2.čtvrt. Břecl. vs Ol. 2 :1, 3.čtvrt. Břecl. vs Ol. 1:1, 4.čtvrt. Břecl. vs Ol. 1:1 ) .

Závěrečná tabulka  dostala po posledním jedenáctém kole tuto podobu.
1.IHC LVI BŘECLAV,  2. IHC EAGLES OLOMOUC B 3. IHC NIGHT BIRDS PŘEROV B. 4.IHC VALAŠKÉ MEZIŘÍČÍ, 5. IHC KOPŘIVNICE, 6. IHC BRNO, 7. IHC BEARS HRANICE, 8. IHC YOUNGS HRANICE

 

19.06.2015

oihl-finale-plocha-web.jpgDrama až do posledního kola!

Sobota a neděle bude patřit závěru náší ligové soutěže. Pohled na tabulku po devátém kole napovídá, že o vítězi není vůbec rozhodnuto. Obhájce vítězství z minulé sezóny mužstvo IHC Břeclav zaváhal a nepřipsal si body potřebné k obhajobě titulu. Drží tak těsné vedení před Olomoucí a to jen o skóre. Naopak třetí IHC Přerov má ještě teoretickou šanci poskočit na druhé místo. I v posledním hracím víkendu nebude tedy o dramatická utkání nouze. Proto zveme všechny příznivce inline hokeje do hlediště. Počasí koupání a letním radovánkám nesvědčí, tak přijďte na inline hokej. Brána Přerovského zimního stadionu bude otevřena.

rozpis zápasů zde...

tabuka a statistiky zde...

 

12.06.2015 

img_6391.jpgPrvní Olomoucká inline hokejová liga se blíží do finále.

V sobotu 13.6.2015 nás čeká již deváté kolo naší inline hokejové soutěže. O tom, že bude horko nejen venku, ale i na ploše není pochyb. V půběžné tabulce po osmém kole jsou na prvním místě IHC Lvi Břeclav na druhém místě IHC Eagles Olomouc B. Třetí místo těsně hájí IHC Night Birds Přerov před čtvrtým Valašským Meziříčím a pátou Kopřivnicí. Sřed tabulky je hodně vyrovnaný a ti, co pomýšlejí na posun či setrvání na medailových stupních nesmí stratit ani bod. Proto se dají čekat bojovná a vyhrocená utkání. Souboje svádí hráči i v individuálních statistikách.Vedoucím hráčem Kanadského bodování po osmém kole je Gabriška Michal z IHC Břeclav 34Kb, ale na záda mu dýchají jeho týmový kolegové Lechner Ondřej 32 Kb, Klimovič Jakub 31 Kb, Hrbatý Filip 29 Kb. Brankářským statistikám vévodí Michálek Jozef z IHC lvi Bŕeclav s půměrem z osmi zápasů 3,50. Rozpis zápasů a tabuku si můžete prohlédnout v odkazech pod článkem.

Rozpis zápasů 2015 zde...

Statistiky 2015 zde...     

 

16.05.2015 

img_6625.jpg

Liga zavítá do Hanácké metropole. 

Zítra, to je 17.5. 2015, pokračuje 1.Olomoucká inline hokejová liga čtvrtým kolem. Na Olomouckém zimním stadionu se odehraje pět zápasů. Jejich rozlosování najdete na našich stránkách v kolonce ROZPIS ZÁPASŮ. Do hlediště zveme především fanoušky Olomouckého inline hokeje. Přijďte podpořit hráče IHC Olomouc na domácí půdě !         

 

30.04.2015 

pitv-kopie.jpgPrvní Olomoucká inline hokejová liga v hledáčku Přerovské internetové televize.

Svůj objektiv zaostřila na naši ligovou soutěž dnes už renomovaná internetová televize PITV. Přerovská internetová televize je naším mediálním partnerem a pomáhá nám v propagaci našeho sportovního odvětví a za to jim patří velký dík. S kluky z přerovské internetové máme hodně společného, jsou to také ryzí amatéři, ale do své práce dávají srdíčko a tak překonají kdejakého profesionála. Důkazem jejích šikovnosti jsou přímé přenosy, reportáže ze sportovních a kulturních akcí. Jejich práci si můžete prohlédnout na www.pitv.cz     

 

 

27.04.2015  

img_5066.jpgRočník 2015 je rozehrán ! 

Máme za sebou první dvě kola naší  inline hokejové soutěže. Jsme rádi, že jsme se sešli zase po roce na Přerovském zimním stadionu, kde je první inline hokejová liga Olomouckého kraje doma. Hned od prvních okamžiků bylo cítit, že za ta léta, co to spolu táhneme, máme výbornou partu lidí, kteří mají rádi inline hokej a dělají ho s nadšením i přes překážky, které jsou mnohdy nemalé! Pevně věříme, že se náš projekt bude dál rozvíjet a v naší lize si bude moci zahrát každý, kdo má inline hokej rád. Je jedno, jestli je to mistr světa, junior, nebo kluci z ulice. Pro všechny se budeme snažit udělat stejné podmínky a ty slabší budeme pomaloučku a trpělivě učit. Protože, čím víc nás bude, tím líp ! Na závěr vám předkládáme odkazy na výsledkový servis a fotoalbum z prvního a druhého ligového kola. Do fotoalba se budou fotografie průběžně dodávat.

statistiky 2015 zde...

fotoalbum zde...             

 

 

24.04.2015  

Tak zítra borci !

Počítáme-li nultý ročník, vstupujeme do pátého ročníku naší soutěže. Za organizátory soutěže vám přejeme dobrou zábavu a krásné sportovní zážitky. A na začátku soutěže nám dovolte připomenout zásady FAIR PLAY!

1.  V soutěži bojuji čestně a podle pravidel

2.  Uznám, že soupeř je lepší, v cíli nebo po zápase mu podám ruku, vzdám mu tím čest                              

3.  Vítězství není důvodem k nadřazenosti

4.  I poražený zaslouží uznání, není terčem posměchu, ani skrytého

5.  Soutěž má rovné podmínky pro všechny hráče či závodníky

6.  V soutěži respektuji pokyny a nařízení rozhodčích a pořadatelů, řídím se jimi

7.  Chci vyhrát, ale nikoli však za každou cenu

8.  Diváci jsou součástí sportovní akce, potleskem vzdají čest vítězi i poraženému    

9.  Férové sportovní chování je mi vlastní i v každodenních životních situacích 

10. Svým chováním jdu příkladem mladším sportovcům

 SPORTU ZDAR A INLINE HOKEJI ZVLÁŠŤ.

rozpis 1.a 2 kola  zde... 

 

 

17.04.2015    NOVÉ 

hokejovaliga.gif

Motto pro letošní rok:

Sport má být pro každého.

Zájmy toho "posledního"  klubu jsou a vždy budou pro nás stejně důležité, jako zájmy toho "prvního".

1.OIHL 

 

17.04.2015  

ucastnici-oihl-2015-kopie.jpgStartovní listina se pomaloučku plní!

V sobotu a v neděli 25.,26.4.2015 zahájí sezónu naše ligová soutěž. Na start se zatím přihlásilo osm týmů v čele s obhájci vítězství z minulé sezóny IHC Lvi Břeclav. Jisté je, že v letošní sezóně vynechají Zlínští IHC Devils Zlín "B" tradiční to účastníci ligy. Na stoprocentní potvrzení startu čekáme ještě od nováčka z Prostějova a Přerova.

rozpis zápasů 1.a 2.kolo  zde...  

 

 

04.04.2015  

foto-sponzor-stilmat-puky-kopie.jpg

 

 

04.04.2015 

arciv-2014.jpg

Sezóna 2014 ( archiv )

Uplynulá sezóna 2014 byla na události v inliene hokeji bohatá. V naší první olomoucké lize se stali vítězi ligového ročníku IHC Břeclav. Mistrem extraligy se stala Slávie Praha. V České republice se pořádali hned dvě vrcholné inline hokejové akce světového významu. V Pardubicích se odehrálo MS IIHF mužů a Praha hostila MS veteránů. Z posledně jmenovaného si dovezli zlatou medaili i hráči hrající v naší lize. Ve slunném Španělsku si zahráli na největším turnaji v Evropě další zástupci naší soutěže. Všechny tyto události uplynulé sezóny jsi můžete připomenout a najít v záložce archiv a ve fotoalbu na našich stránkách.    

archiv 1.OIHL zde...

fotoalbum       zde..

 

 

04.04.2015 

Páni inlajnisti, už je čas !!!

fotograf-upr-zahajeni-2015-kopie.jpg

Jak pomalounku končí hokejové soutěže na zimních stadionech v našem regionu, tak pomaloučku tají ledové plochy a z  dálky je slyšet cvakání zámků sportovního povrchu stilmat. A to je ten správný zvuk a čas pro milovníky hokeje na kolečkách, aby si připravili výstroj a výzbroj na start v naší soutěži. První Olomoucká inline hokejová liga vstupuje do čtvrtého roku svého působení. Za tu dobu, si i přes počáteční skepsi, vydobyla své pevné místo na slunci. O jakési kvalitě naší soutěže hovoří i ten fakt, že z jejího lůna vzešli dvě moravská extraligová mužstva a své první krůčky mezi dospělými tu začal dělat nejeden hráč extraligy, ale také nejeden český inline hokejový reprezentant! I přesto všechno se snažíme a budeme se snažit i do budoucna o to, aby naše liga byla tak jako na samém počátku pro všechny ty, kteří si chtějí inline hokej zahrát a naučit se ho. Naše priority jsou a budou  nízko nákladovost, co nejmenší administrativa a především dobrá parta, která se inline hokejem baví. A tu je na místě výzva pro váhající nováčky! Nebojte se, to s námi zkusit! Voláte, píšete, že chcete začít s inline hokejem, ale nemáte originál plochu, inline hokejové dresy atd... Věřte, že na začátek vám stačí elán, chuť, vytrvalost, nějaké to místo na hraní. To ostatní přijde časem. Spousta z nás začínalo s inline hokejem na parkovištích, výstavištích a betonu na zimáku. Chce se to jen nebát, ale také  začít něco dělat sami. To je nejlepší cesta, jak se pohnout vpřed.To byla výzva váhajícím nováčkům. A teď se obracím na mazáky a zkušené matadory naší soutěže. Pánové, všiml jsem si, že v každém mužstvu se najde nejeden kreativec. Tu fotograf, kameraman, malíř či pisálek. Byl by bych rád, kdyby jste se pokusili, vytvořit si nějaké prezentace na webu nebo video prezentace vašich klubů. Rád bych je pak propojil s naší stránkou a rozšířili bychom tak povědomí o vás, o nás a o našem sportu. Proto se pokusme prezentovat i touto formou. Takovou první vlaštovkou byli hráči IHC Břeclav, kteří svou upoutávkou na jedno z ligových kol ukázali veselou a hravou formou kudy vede cesta. Takže, vážení sportovní přátelé, vytáhnout brusle, vyčistit ložiska a hlavně sledovat naše stránky! Náš inline hokejový táta a ředitel soutěže pan Patrik Škandera už připravuje ve svém managerském kotlíku další inlie hokejovou baštu pod názvem 1. OIHL 2015. :)    

                                                                                                                                         Petr Zatloukal