Jdi na obsah Jdi na menu

Pravidla 1.OIHL

Pravidla 1.ligy Olomouckého kraje

Do pravidel byly zapracovány změny odsouhlasené na schůzce 20. 4. 2011.

A. Soupisky mužstev a pravidla registrace
B. Herní systém
C. Organizační opatření
D. Rozhodčí
E. Závěrečná ustanovení

A. Soupisky mužstev a pravidla registrace

1. 1.LOK se hraje dle soupisek mužstev, které budou nahlášeny vedoucímu soutěže. Hráč zapsaný na soupisce musí být starší 16 let. U každého hráče bude na soupisce uvedeno jméno, datum narození a fotka. Uzávěrka soupisek se stanovuje do 2. 5. 2011. Startovné činí 1000 Kč za mužstvo. Tuto částku je povinna zaplatit kontaktní osoba (dále osoba odpovědná, v textu OO), po dohodě s vedoucím soutěže dohodnutým způsobem (hotově). Termín je shodný s uzávěrkou soupisek. Od této doby je soutěž uzavřena pro další mužstva.

2. Každý hráč hrající 1. LOK může být zapsán na soupisce pouze jednoho týmu přihlášeného do 1. LOK. Na soupisce nemohou být zapsáni žádní hráči starší 20 let nastupující v extralize České asociace in-line hokeje, mladší hráči musí být z důvodu omezení startů v zápasech (viz. pravidlo A4) na soupisce označeni. Změny na soupisce musí být nahlášeny vedoucímu soutěže. Přestup hráčů mezi týmy 1. LOK je povolen pouze po skončení sezony.

3. Zápis o utkání bude psán vždy před začátkem utkání. Tento podpisem stvrdí oba kapitáni mužstev. Odpovědnost za zápis nese domácí mužstvo dle rozlosování, tzn. kapitán mužstva. Do zápisu se vždy uvedou jména hráčů a čísla dresů.

4. Do utkání může nastoupit tým, který má min. 6 hráčů + brankář, maximálně 16hráčů + 2 brankáři. V utkání mohou za jedno mužstvo nastoupit max. 2 hráči do 20 let nastupující i v extralize ČAILH. Tito hráči musí být v zápise o utkání označeni. V případě, že ze závažných důvodů nemůže nastoupit za mužstvo brankář z vlastní soupisky, je povoleno na jedno kolo (turnaj) hostování brankáře z jiného týmu 1. LOK.

5. Hráči nastupují k utkání pouze v případě, že jsou schopni doložit svou totožnost občanským průkazem či obdobným dokladem (ŘP, pas). Konfrontaci hráčů lze provést dle pravidel do začátku třetí čtvrtiny utkání. V případě oprávněné konfrontace končí utkání kontumačně 5-0, kontumované mužstvo platí pokutu 500,- Kč vedení soutěže a do jejího zaplacení jsou všechna jeho utkání kontumována.

6. Soupisky mužstev potvrzené vedoucím soutěže s jednotlivými zápisy o utkání jsou uloženy u vedoucího soutěže.

-> obsah

 

B. Herní systém

1. O konečném pořadí základní části rozhodují:

  1. body
  2. body ze vzájemných zápasů
  3. skóre ze vzájemných zápasů
  4. vyšší počet vstřelených branek

2. V případě ukončení utkání s nerozhodným výsledkem si jednotlivé celky připisují 1bod. Za vítězství 2 body.

3. Soutěž se hraje systémem každý s každým (při počtu 6 a více přihlášených mužstev bez odvet).

4. O konečném pořadí 1. LOH rozhodne play-off hrané systémem první po základní části s druhým, třetí se čtvrtým, atd.

-> obsah

C. Organizační opatření

1. Riziko úrazů bere každý hráč sám na sebe, hraje se tak, abychom se nezranili navzájem!!!!!!!

2. Soutěž se hraje dle pravidel FIRS.

3. Mužstvo, které nepřijede na zápas se musí omluvit za neúčast a prohrává kontumačně 5 : 0, hradí vzniklé výlohy za celou hrací plochu po dohodě s vedoucím soutěže, nejpozději však do 3 dnů od utkání.

4. Předepsaná výstroj je povinná, jinak rozhodčí nepustí hráče na hrací plochu. Pravidlo o jednotném dresování se nevztahuje na kalhoty. Za povolenou výstroj se považují i hokejové kalhoty.

5. Při zranění brankáře se čeká 10 minut na převlečení náhradního brankáře pokud není náhradní brankář připravený na lavičce.

6. V případě stejné barvy dresů se domácí mužstvo převleče do náhradních dresů (rozlišovacích dresů).

7. O každém utkání bude vyhotoven zápis, který bude obsahovat střelce branek a asistence, celkový výsledek utkání, tresty jednotlivých hráčů včetně vyloučení hráčů do konce utkání a prezenci hráčů s vyznačením, na kterém postu hráč nastoupil: U-útočník, O-obránce a G-golman). Do zápisu mohou kapitáni a rozhodčí uvést poznámky k průběhu zápasu. Zápis o utkání stvrzují podpisem oba kapitáni a rozhodčí. Kapitáni svým podpisem potvrzují průběh i výsledek zápasu.

8. Kapitán domácího mužstva je povinen odevzdat zápis o utkání k podpisu rozhodčímu, který ho předá (zašle) vedoucímu soutěže.

-> obsah

D. Rozhodčí

1. Honorář rozhodčích a časomíry hradí pořadatel. Zápas rozhodují vždy 2 rozhodčí.

2. Rozhodčí musí dát vědět 24 hodin před začátkem utkání, že se nedostaví, nebo za sebe zajistí náhradního rozhodčího.

3. Pokud se rozhodčí bez omluvy nedostaví bude pokutován částkou 500,- Kč, kterou je povinen zaplatit do 3 dnů vedoucímu soutěže.

4. Rozhodčí je povinen se dostavit na hrací plochu na začátku času stanoveného dle rozpisu utkání, nejpozději 5 min po tomto čase. Za každých započatých 5 min zpoždění hradí vedoucímu soutěže pokutu 50 Kč (ihned po utkání). Utkání začíná po 5. minutovém rozbruslení.

-> obsah

E. Závěrečná ustanovení

1. Soutěž bude odehrána turnajovým způsobem dle schváleného rozpisu. Startovné na každý turnaj je stanoveno na 2000,- Kč za mužstvo.

2. Hraje se o putovní pohár, který zůstává u vedoucího soutěže, o pohár, který zůstává vítězi 1.ligy Olomouckého kraje a o poháry pro níže umístěná mužstva. Vyhodnoceni budou také celkově nejlepší hráči na jednotlivých postech.

3. Vítěz po základní části 1. ligy Olomouckého kraje má právo bojovat o postup do extraligy (dle pravidel České asociace inline hokeje).

-> obsah