Jdi na obsah Jdi na menu

články a rozhovory 2014

30.07.2014    NOVÉ 

 

10543648_812532085444003_1336828014885910696_n.jpg

Šimo se Šebkem dobili inline hokejovou NHL!

V neděli nám poslal velice radostnou zprávu manažer české inline hokejové reprezentace pan Tomáš Kazlepka. Duo českých inline hokejových reprezentantů Michal Šimo a Patrik Šebek dobili další metu pro český inline hokej. Tito dva borci si zahráli finále inline hokejové ligy NARCh ve Spojených státech amerických. V kategorii PROfesionál sice prohrálo jejich mužstvo s týmem Black ICE 1:4, ale i tak je to veliký úspěch. Vždyť je to první medaile pro české hráče v této profesionální kategorii a soutěži v historii. Věřte, že není věc lehká se v takové konkurenci prosadit.Tito dva pánové mají za sebou impozantní sezónu. V dresu francouzských Diables Rethel se stali spolu se svými spoluhráči mistry Francie. Ve stejném dresu vyhráli Sparta cup 2014 v Barceloně. Z mistrovství světa FIRS mají stříbro a poslední výše jmenovaný úspěch jejich letošní fazónu jen podtrhuje. Oběma borcům gratulujeme !!!  

Patrik Šebek a Michal Šimo v akci zde...

Oficiální stránky NARCh zde...

Facebook NARCh zde...

Fotogalerie zde...

Video NARCh zde...

 

13.07.2014

_mg_8636.jpgMužská  inline hokejová  reprezentace vybojovala v Toulouse stříbro ! 

Čeští inline hokejisté vybojovali na šampionátu FIRS desátý cenný kov v řadě. Ve finále je k obhajobě zlata z Anaheimu 2013 vyzvali Američané. Hned od začátku zápasů bylo jasné, že tým USA má chuť a motivaci vrátit se zpět na inline hokejový trůn. Na co šáhli, to se jim dařilo a naši hráči nedokázali najít recept na vynikající hru soupeře. Konečný účet zápasu byl tak vystaven na 5:0 pro hráče USA. Naši reprezentanti se  vrátili domů s krásným sříbrem. Příští rok budou moci naši hráči znovu usilovat o kovy nejcenější na mistrovství světa v Argentině, ve městě Mendoza. 

Sestava stříbrných medailistů:: Brabec (Jirkův) – Strýček, Šebek, Šimo, Šinágl – Tvrzník, D. Bernad, Kafka, Loskot – Šenkeřík, L. Cik, J. Cik, Fiala – Přibyl.

 

07.07.2014

_mg_8666.jpgČeským inline hokejovým juniorům se titul mistrů světa nepodařilo obhájit, ale s prázdnou se domů nevratili.

Ve Francouzském Toulouse skočilo v neděli první dějství mistrovství světa v inline hokeji 2014. Naší juniorské reprezantaci se nepodařilo prodloužit rekordní sérii pěti titulů v řadě. V semifinále podlehli pozdějším mistrům světa mužstvu Francie 4:5 v prodloužení.

V zápase o bronz se potkali z dalším poraženým semifinalistou mužstvem USA. Američané prohráli s Kanadou 5:3. Naši borci měli v boji o bronz větší chuť po vítězství a v napínavém zápase porazili Američany 4:3 . Věřte, že ve stále se zlepšující se světové konkurenci to nebyla vůbec lehká věc. Historicky prvním titulem mistrů světa se mohou pyšnit junioři Francie. Francouzi porazili ve finále Kanadu 6:4. Francie zúročila kvalitní a soustředěnou přípravu na domácí šampionát a zaslouženě triumfovala v juniorské kategorii. Připomenout musíme také výsledek naší ženské reprezentace, která se po dvou letech vrátila na světovou scénu. Děvčata bojovala jako lvice, ale letos to na medaili bohužel nebylo. Naše reprezentantky nakonec skončily sedmé.

Sestava bronzových medailistů: Stojar – Hlaváč, Gremlica, Dalajka, Pavlůsek – Krudenc, Christl, Kazlepka, Zaremba – Bezděk, Kuťák, Drobný, Vráblík

Sestava reprezentace žen : Plucnarová – Flachsová, Jančová, Mrázová, Nováková – Pipková, Szelongová, Vonková, Vopravilová – Knotková, Pančáková, Světinská, Vojtěchová.

 

01.07.2014 

1964964_277276785768040_1350663522_n.jpgMistrovství světa v inline hokeji podruhé!

Pokud je nám známo, je inline hokej snad jediné sportovní odvětví, které má během roku dvě mistrovství světa. Tato zvláštnost je zaviněna rozpolceností našeho sportovního odvětví. O pořádání světového šampionátu soupeří dvě federace IIHF a FIRS. IIHF je hokejová federace a FIRS sdružuje kolečkové sporty. Ani jedna federace se pořádání mistrovství světa nechce vzdát a tak máme mistrovství dvě. Zatím co  mistrovství světa IIHF je již minulostí, včera začalo mistrovství světa federace FIRS. Ve Francouzském Toulouse se jako první zapojili do  bojů o medaile  junioři a ženy. O týden později  si poměří síly mužské výběry.  Česká republika má obsazeny všechny kategorie, juniory, muže a  v letošní sezóně restartované družstvo žen. Všem reprezentantům přejeme hodně štěstí a co nejlepší výsledky! 

Co říká wikipedie o Toulouse zde...

Oficiální web stránky mistrovství zde...

Fotogalerie z MS ( faceboook ) zde...

Mistrovství světa na Facebooku zde...

Oficiální Youtube kanál ČAIH ( aktuální postřehy z MS ) zde...

Oficiální Youtube kanál World inline hockey zde...

Oficiální stránky World inline hockey zde...

Online přenosy zde...

Stránky FIRS zde...

 

 30.06.2014 

bez-nazvu-1-kopie.jpgČeský inline hokej má svého Krále !

Sobotní final four rozhodlo o tom, kdo bude kralovat na českém inline hokejovém trůnu pro rok 2014. Do finále se probojovaly celky IHC Slávia Praha a IHC Eagle Olomouc . Vítězně z tohoto finálového duelu vyšla Slávia Praha. Sříbrní jsou hráči Olomouce a bronz získali společně IHC Berounští Medvědi a IHC Devils Zlín.  Opačným směrem než pro medaile se vydal trojnásobný mistr naší nejvyšší soutěže IHC Refex Uherské Hradiště. V zápase o udržení v extralize podlehli přerovským IHC Night Birds a stratili tak extraligovou příslušnost. Nováčkem etraligy 2015 bude IHC Nový Jičín.

stránky IHC Slávia Praha zde...

výsledky extraligy zde...

Final Four extraligy inline hokeje 2014 ČT4 zde...

10.06.2014 

_mg_8140.jpgTiul mistrů světa patří Finům !

V letošní inline hokejové sezóně patří titul mistrů světa federace IIHF borcům z Finska. Finové prošli turnajem bez jediné prohry. Tato kompaktní parta vedená tenérem  Timo Nurbergem předváděla stále se zlepšující trpělivou hru, která je dovedla až  do finále mistrovství.

Ve finále si poradili s Kanadou 6:2 a zcela zaslouženě se po jedenácti letech čekání, dočkali vytouženého  titulu mistrů světa. V souboji o třetí místo byl úspěšnější celek USA . Švédi nedokázali najít dostatek motivace k tomu, aby byli Američanům v boji o bronz  důstojným soupeřem. V zápase plném zjitřených emocí, především ze strany Švédů, nakonec podlehli Američanům 12: 5. Česká reprezantace se bohužel do bojů o medaile neprobojovala a v konečném pořadí skončila na pátem místě.

_mg_7366.jpgVe skupině B mistrovství  porazili ve finále Slovinci 10:5  Australany a mohli tak oslavit návrat do elitní skupiny mistrovství světa. Třetí místo ve skupině B získali Chorvati. A opačným směrem než vítězní Slovinci se podívají Britové. Ti prohráli se Slováky velice těsným rozdílem na 2:1. a příští rok hrají v Béčku. Slováci tak utekli doslova hrobníkovi z lopaty.  Co se týče organizace turnaje dokázali Pardubičští, že patří ke špičce v oboru. Organizace byla perfektní a pokud něco zaskřípalo, tak to nebylo vidět ani slyšet. Za chování Švédů, kteří se zapletli do opileckého skandálu, určitě pořadatelé nemohou. Mistrovství to bylo krásné a pomohlo k popularizaci našeho sportovního odvětví. Snad se ještě dočkáme v našich končinách tohoto inline hokejového svátku. Pro všechny, kdo se nemohl mistrovství zúčastnít jsem připravil rozsáhlou fotogalerii, která vám přiblíží dění na mistrovství světa v Pardubicích 2014.

Fotogalerie z mistrovství světa v Pardubicích 2014  zde...

Odkazy na záznamy zápasů čeké reprezentace a finále  na ČT4 zde...

 

31.05.2014 

logo_small.jpgMistrovství světa v inline hokeji federace IIHF je tu !!!

Český inline hokejový fanda se dočkal. Zítra startuje mistrovství světa v inline hokeji v Pardubicích. Po třech letech čekání si můžeme znovu vychutnat vrcholný světový  inline hokej na českém území. Po velkém pořadatelském úspěchu Pardubic v roce 2011 se podařilo znovu získat Pardubicím pořádání mistrovství světa 2014. Dnes už je jasné, že čekání na další šampionát na našem území bude o hodně delší. Proto využijte příležitosti a vyrazte se všichni podívat na tuto inline hokejovou parádu. Myslíme si, že pořatatelé udělali maximum pro  to, aby zvedli jimi nazasenou laťku z roku 2011 zase  o kousek výše. Už na samém začátku mistrovství je vidět,  že pro to dělají maximum. Na oficiálních stránkách informují o přípravách týmů, přidávají zajímavá videa a fotografie.1623779_721263011237578_1255449044_n.jpg Ze zápasů našich reprezentatů jsou připraveny přímé přenosy na kanále ČT4. Ostatní zápasy elitní skupiny budou přenášeny na internetu  na sránkách IIHF. Aktivní jsou i na sociálních sítích. Takže fanoušek, který se nedostane přímo do dějiště  mistrovství světa, nepříjde zkrátka. Věříme také, že mistrovství světa přispěje k popularizaci našeho sportu a přiláká do našich řad hlavně mládež. A především zboří zažité předsudky k tomuto sportu. Hlavně v řadách některých skostnatělých trénérů ledního hokeje, kteří berou tento sport jako jaké si zlo. Fandit našim reprezentantům můžete už zítra od 18:00.  Naši sehrají  v základní skupině derby se Slováky.

Na závěr bychom  popřáli našim reprezentantům HODNĚ ŠTESTÍ !!!!

Nominace českého národního týmu na MS IIHF

Brankáři:
Daniel Brabec, Dušan Salfický

Obránci:
Pavel Strýček, Patrik Šebek, Vladimír Kameš, Lukáš Cik, Petr Šenkeřík, Zdeněk Čáp, David Bernad

Útočníci:
Martin Vozdecký, Michal Šimo, Marek Loskot, Zdeněk Kubica, Luděk Brož, Jan Buchtele, David Hrazdira

Trenéři: Petr Hemský, Jan Besser, Jan Procházka
Vedoucí týmu: Petr Ondráček
Manažer týmu: Tomáš Kazlepka

Oficiální sránky mistrovství světa v Pardubicích 2014  zde...

Fotogalerie z mistrovství světa v Pardubicích 2014  zde...

Přímé přenosy zápasů čeké reprezentace na ČT4 zde...

Záznamy zápasů čeké reprezentace na ČT4 zde...

Live stream elitní skupiny MS 2014 zde..

MS Pardubice 2014 na facebooku zde...

YouTube kanál 2014 IIHF Inline Hockey World Championship zde...

 

25.05.2014 

10371981_10152430050389486_1556910088369967322_n.jpgZlatí veteráni !!!

Foto by Worldinlinehockey.org

Na dnes skončeném mistrovství světa veteránů v Praze federace FIRS, vybojovali naši veteránští reprezentanti v inline hokeji zlaté medaile. Po třech letech přerušili nadvládu Francie. Francii porazili 6:1 a mohli si tak na domácí půdě převzít medaile pro mistry světa veteránů.

Nás může velice těšit, že k titulu přispěli také borci, kteří se s plastovým pukem prohání v naší ligové soutěži. Jmenovitě to jsou Karel Plášek ( IHC NIGHT BIRDS PŘEROV ) , Jiří Suhrada ( IHC DEVILS ZLÍN ) Pánové, děkujeme za vzornou reprezentaci. Je vidět, že v naší ligové soutěži máme zřejmě slušné oddíly a hráče. :)  Gratulace samozřejmě patří všem hráčům národního týmu. Bez kolektivního výkonu by nebylo tohoto krásného úspěchu. HOŠI DĚKUJEM !!!

Sestava mistrů světa: Salfický (Pavlíček) – Mecera, T. Würtherle, P. Würtherle, Koudelka, Suhrada, Jindrák – Stehlík, Balázs, Heřman, Joudal, Schubert, Bláha, Plášek, Mikeska

Stránky mistrovství světa veteránů zde...

Mistrovství světa veteránů na Facebooku zde...

Fotogalerie z mistrovství světa veteránů zde ...

Video z mistrovství světa veteránů  ( kanál World Inline Hockey )  zde...

 

16.05.2014 

final-c7b01c5dd784525e4a57286784fd1e54.jpgSPARTA CUP ZAČAL !!!

foto: spartacup.com

Dnes, úderem osmé hodiny raní, začal ve španělské Barceloně mezinárodní turnaj Sparta cup 2014. Tohoto prestižního turnaje se zúčastňují kluby z celé Evropy. Do letošního ročníku se přihlásilo šestnáct týmů ze Španělska, Rakouska, Velké Británie, Švédska, Kolumbie, Francie a České republiky. Hráči z České republliky nastupují za zahraniční kluby, ale v letošním ročníku startuje také sparta-cup.jpgkompletně české mužstvo IHC Minerva Boskovice, dlouholetý účastník naší První olomoucké inline hokejové ligy. Své ambasodory mají na turnaji i další kluby  z České republiky. Například za Kolubijské LOS FORASTORES hraje Mikuláš Zbořil ( IHC NIGHT BIRDS PŘEROV ) a Martin Fiala ( IHC SLÁVIE PRAHA ). Za Francouzké DIABLES DE RETHEL hraje trio  Ondra Jirkův , Patrik Šebek, Michal Šimo. Pokud fandíte českému inline hokeji tak jako my, máte komu fandit!

Tunaj probíhá od 16. do 18. května 2014. Po celou dobu trvání turnaje vysílají pořadatelé přímé přenosy. Výsledky zápasů se okamžitě objevují na oficiálních strankách tunaje. Doufejme, že ve finále turnaje uvidíme některého z našich zástupců. Borci hodně štěstí ! 

Oficiální stránky turnaje zde...

Tabuky turnaje zde...

Livesteam z tunaje zde...

Češi na Sparta cupu 2014 zde...

       

LOS FORASTEROS
LOS FORASTEROS
LOS FORASTEROS
LOS FORASTEROS

22.04.2014

web-ms.jpgWeb mistrovství světa v Padubicích 2014 spuštěn !!!

Pořadatelé mistrovství světa v inline hokeji v Pardubicích 2014 spustili oficiální webové stránky šampionátu. Už teď najdete na stránkách zakladní iformace a zajímavosti z připravovaného turnaje. Na stránkách najdete i odkazy na sociální sítě.

www.inlinehockey2014.com

 Facebook   zde...

 Twitter   zde...

 

 04.04.2014  

ms2014_women_color_verticalbig.jpg

Mistrovství světa IIHF žen v ledním hokeji, Divize I, Skupina A, 2014  Přerov

Jistě se mnou budete souhlasit, že se ženský hokej u nás  nevyhřívá zrovna na výsluní popularity a není propírán den co den v mediích jako hokej mužský.

Je to malý sport,  zrovna tak,  jako náš inline hokej. Proto jsme se rozhodli věnovat pár řádků na našich stránkách právě se blížícímu mistrovství světa v ledním hokeji žen, který se ve dnech 6.4. -12.4.2014 koná v Přerově.

Přerov se pořadatelsky podílí v krátké době jž podruhé na organizaci vrcholného ženského turnaje. V roce 2012 spolu se Zlínem pořádal Mistrovství světa žen do osmnácti let.Toto mistrovství navštívilo celkem 17 480 diváků. Což byl historický rekord v náštěvnosti. Přijďte podpořit naše reprezentantky, boudou to jistě potřebovat. Návrat do top divize MS nebude  lehký.  

Oficiální stránky mistrovství 2014  zde...

Oficiální Facebook profil IIHF Mistrovství světa v ledním hokeji žen 2014  zde...

Fotogalerie z MS 2014 zde...

Oficiální stránky Mistrovství světa v ledním hokeji žen do 18 let  zde...

Záznamy PITV ze zápasů z Mistrovství světa žen do 18 let 2012  zde...

 

29.03.2014 

1623779_721263011237578_1255449044_n.jpgInline hokejové hody

V letošní sezóně čekají inline hokejového fanouška opravdové hody. V České republice se pořádají hned dvě vrcholné inline hokejové akce. V Partubicích se koná mistrovství světa federace IIHF a Praha bude hostit MS veteránů. V Pardubicích se koná mistrovství světa federace IIHF již podruhé. Porvé to bylo v roce 2011.

Tento šampionát byl velice úspěšný jak po stránce pořadatelské, tak i po stránce sportovní. Naši inliehokejoví reprezantanti získali v Pardubicích historicky první titul mistrů světa federace IIHF. Pořádaní mistrovství zvládli Pardubičtí na jedničku a to jistě přispělo ke znovu přidělení šampionátu do Pardubic v letošním roce. Věřím, že mistrovství přispěje k propagaci inline hokeje u nás a Pardubičtí fanoušci, ale ne jen oni, vytvoří  v Pardubické ČEZ areně zase tak vynikající atmosféru jako ve zlatém roce 2011.logo_veterans_2014_final_firs.jpg

Veteránské mistrovství světa se  vrací na českou půdu po třech letech. Naposledy si u nás změřili síly veteráni inline hokeje v roce 2011. Mistrovství hostil Beroun. Berounské mistrovství bylo druhé v historii a naši veterání se zapsali do historie veteránských šampionátů zlatým písmem. Ziskem zlata dokázali, že nestratili nic ze svého umění i ve veteránském věku. Tito borci budou také rádi za podporu na domácí půdě.

Budeme netrpělivě čekat na informace z obou organizačních štábů a pokusíme se vám zprostředkovat všechny informace v předstihu, aby jste se mohli na tyto inline hokejové svátky osobně  podívat.

Zatím si můžete z níže uložených odkazů a videí připomenout šampionáty předchozí.

 

Oficiální stránky MS Pardubice 2011 zde...

Fotogalerie MS Pardubice 2011 zde...

Oficiální stránky MS veteránů Beroun 2011 zde...

Fotogalerie MS veteránů Beroun 2011 zde...

Video z mistrovství světa federace IIHF Pardubice 2011

Česko vs USA zde... , Švédsko vs Česko zde..., Česko vs Slovensko zde... ,Česko vs Švédsko zde..., Česko vs Finsko zde..., Německo vs Česko zde..